Zielona Mila Universum 63

Zielona Mila Universum 63


#1 2008-12-13 11:59:56

xander

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-12
Posty: 4
Punktów :   

Pierwsze kolonie

jak myslicie gdzie najlepiej budowac pierwsza kolonie ?
chodzi tutaj o gale(w tej samej gali co matka, moze w tym samym ukladzie co matka ; czy moze np w 5 gali)
piszcie tutaj swoje pomysly i uwagi xd

Offline

 

#2 2008-12-13 13:34:53

k1kriz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-09
Posty: 9
Punktów :   

Re: Pierwsze kolonie

ja mam taki sposób ,że robię zawsze 6 kolonii ( 7 planet włącznie z matką ) + w razie wojny ,czy jakiś wypadów dwie kolonie ruchome.

Pierwsze dwie kolonie stawiam do 5 układów od pl. matki ,następne dwie około 20 układów od matki ,kolejne dwie o 40 układów od matki i w ten sposób zasięg wynosi około 80 układów ; )

moim zdaniem jest to dobry sposób ,duży zasięg ,to duża ilość farm ,nie można zbyt daleko od siebie ,bo wtedy nie upilnujemy planet i to my będziemy farmami ; )

dobrze jest też mieć kolonię nie daleko sojuszników ( chociaż teraz to jest mało przydatne ,bo skład nie jest stały ) ,wtedy wchodzi w grę np. ACS

kolonie jak wiadomo na pozycji 4-6
pierwsza kolonia będzie miała mało pól ,to ją zostawcie ,bo i tak da wam jakiś zysk ,ale w późniejszym etapie gry nie opłaca się mieć kolonii poniżej 200 pól ,bo i tak ją zabudujecie w miesiąc max.


Swoją pierwszą kolonię stawiam już dzisiaj 4 układy od planety matki.
Właściwie czekam jeszcz 3 godziny ,aż skończy się badanie ,surowce są odłożone i do godziny 20 będę miał pierwszą kolonię na 4:433:5


Co do innych galaktyk ,to może w późniejszym etapie gry ,ale teraz nie warto ,bo takiej kolonii nie upilnujecie ,kolonia nie może funkcjonować sama musi być przy drugiej planecie ,wtedy rozwiniecie ją 2 razy szybciej.


Ale to tylko moje uwagi ,mi się one sprawdzają ,co Wy zrobicie - Wasza sprawa =)

pozdrawiam.
k1kriz

Offline

 

#3 2008-12-13 14:17:03

xander

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-12
Posty: 4
Punktów :   

Re: Pierwsze kolonie

znaczy tak pomysl calkiem dobry..... tylko jest jeszcze taka mozliwosc ze w tej samej gali nie bedzie juz co,kogo farmic i wtedy przydala bys sie jakas kolonia np w naszym przypadku w 5gali !

Offline

 

#4 2008-12-13 14:42:12

k1kriz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-09
Posty: 9
Punktów :   

Re: Pierwsze kolonie

100 układów x jakieś 3 potencjalne farmy = ~300 planet do farmienia )
biorąc pod uwagę,że dziennie jesteś w stanie sfarmić do 20 planet ,to masz co robić ,przez jakieś 150 dni )

nei znudzi Ci się
a jeżeli nie inwestujesz w ekonomię ,tylko we flotę ,to właśnie po to masz te 2 'ruchome' kolonie
ja tak robię np na uni 62 ,skanuję jakiś układ w innej galaktyce ,widzę ,że są dwa cele ,robię tam kolonię ,wysyłam flotę ,jeden dzień zabawię i wracam z zyskiem. żaden problem

Offline

 

#5 2008-12-13 15:13:36

Zephyr

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-07
Posty: 18
Punktów :   

Re: Pierwsze kolonie

Ja robie inaczej, zaludniam cały układ, niszczę sąsiadów i specjalizuję daną planetę w określone surowce po czy dowoże je do planety matki która jest bazą militarną, oczywiscie małe planety od 1-5 zaopatruję nie w elektrownie, ale w satelity które są o wiele lepsze i wydajniejsze jeśli chodzi o energię i dostarczam do np planety z metalem kryształ i deuter na rozbudowę itd, jestem często na ogame więc trudno mnie zaskoczyc niespodziewanym atakiem chyba że w nocy, zawsze jestem bezbronny od 0.00 do 6 bo wtedy mnie nie ma, ale surowce zawsze zdąże zużyć do tego czasu. No i zostaje czas kiedy jestem w szkole, więc rano zawsze wstaje i wydaje wszystko co moge, poki co nie atakują mnie, bo od początku zajmowałem się flotą, nie eco więc narazie mam się czym bronić


Zniszczenie to nie wszystko na co mnie stać...

Offline

 

#6 2008-12-13 15:35:38

k1kriz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-09
Posty: 9
Punktów :   

Re: Pierwsze kolonie

no i to jest błąd ,Twoje pole manewru ograniczasz sobie sam do może 10 układów.
Żadnej mobilności ; )

Offline

 

#7 2008-12-13 15:46:08

Zephyr

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-12-07
Posty: 18
Punktów :   

Re: Pierwsze kolonie

dobra, wypróbuje te wasze sposoby, ale nie będę szaleć z odległością, mój sposób przynosił mi wiele korzyści dawniej, ale pora poeksperymentować


Zniszczenie to nie wszystko na co mnie stać...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.katowice-deskorolka.pun.pl www.dancedance.pun.pl www.praca-socjalna.pun.pl www.extreme.pun.pl www.zbr.pun.pl